„Czy potrafisz ratować życie?”

• 2023-10-03 12:06:20

Jako szkoła, przystąpiliśmy do programu grantowego Wzmocnij Swoje Otoczenie realizowanego przez PSE. W ramach środków pozyskanych z grantu oraz wkładu własnego gminy Gniewino pragniemy zrealizować projekt „Czy potrafisz ratować życie?”. Został on opracowany z myślą o dzieciach i młodzieży, którzy po pandemii COVID – 19 wrócili do szkół i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Dyrektor Szkoły opowiada o założeniach projektu.

„Czy potrafisz ratować życie?”

Część z nich stała się dorosła a spora grupa dopiero zaczęła uczęszczać do szkoły. W tak dużych skupiskach ludzi nierzadko dochodzi do sytuacji zagrażających zdrowiu a czasami i życiu . Warto przygotować i nauczyć reagować młodych ludzi w takich sytuacjach. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej chcielibyśmy również przedstawić rodzicom na specjalnych spotkaniach i prelekcjach.

Wzmocnij Swoje Otoczenie to program grantowy, którego celem jest wsparcie finansowe projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, czy bezpieczeństwem. Inicjatywa skierowana jest do gmin w których PSE prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.